Ako sa z auta zbaviť následkov poškodenia krupobitím

Ako sa z auta zbaviť následkov poškodenia krupobitím

Aj napriek tomu, že dnešné moderné inovácie nám umožňujú ovládať mnoho vecí v našom okolí, na kontrolu počasia je človek stále malý pán. Prírodu ľudia riadiť nedokážu a preto pri občasnom besnom vyčíňaní počasia, ako sú silné búrky s katastrofickými následkami, intenzívnom krupobití, víchrici a iných nepriaznivých vplyvoch, dochádza k poškodeniu nášho drahocenného majetku. V najčastejších prípadoch si to odnášajú najmä naše automobily, ktoré nemajú žiaden prístrešok a nie sú pred počasím bezpečne ukryté ani v garáži.

obrovské krúpy

Sila počasia, ktorá láme obrovské a ťažké konáre stromov či dokonca ich vyvracia zo zeme, zhadzuje strechy a rozbíja čokoľvek, čo jej príde do cesty vie následne zanechať na aute veľmi škaredé stopy svojho ničenia. Už len mierne krupobitie dokáže zanechať svoje poznačenie vo forme preliačiny na aute Autopdr, škrabancov alebo prasknutia či rozbitia niektorého zo skiel. Takáto situácia pre nás nikdy nie je potešujúca, avšak dá sa pomerne efektívne a rýchlo vyriešiť. Pokiaľ máte na vašom vozidle viditeľné následky besnenia počasia, ako napríklad spomínané priehlbiny spôsobené krúpami alebo vaše vozidlo niekto vykradol a zanechal na ňom iné podobné poškodenie, dá sa to jednoducho a neinvazívne vyriešiť opravnou metódou PDR.

preliačiny na aute

Názov tejto inovatívnej metódy je zložený písmenami zo slov Paintless Dent Repair, pričom už samotné slová značia, že vďaka metóde nie je nutné auto znovu lakovať. Špeciálne prístroje umožňujú totiž aplikovanie šetrného postupu, ktorý pozostáva z pretlačenia priehlbiny smerom von alebo dnu, podľa miesta jej výskytu a iných okolností. Drobnejšie priehlbinky, ktoré sa nedajú pretlačiť ani smerom dovnútra, a ani opačným smerom sa zase jemným kladivkom vybúchajú tak, že ani nespoznáte ich pôvodné miesto objavenia. Po aplikovaní metódy je vaše vozidlo tým pádom rýchlo opravené bez nutnosti lakovania a vyzerá ako v jeho pôvodnom stave.