Víno ako dar zo svadobnej výslužky

Víno ako dar zo svadobnej výslužky

Tradíciu vo forme svadobnej výslužky dodržiavajú ľudia na Slovensku takmer v každom regióne. Kým v každej oblasti krajiny môže byť výslužka prispôsobená a ovplyvnená inými tradíciami, ako sú napríklad špecifické koláče pre daný región alebo konkrétny druh tvrdšieho či mäkšieho alkoholu, vo väčšine prípadov však môžeme konštatovať, že tradícia zostáva nezmenená. Menšia modernizácia však samozrejme prichádza s dobou, a preto sa postupom času a príchodu nových vplyvov zo zahraničia určité veci jemne modernizovali.

svadobné koláče

Hovoríme napríklad o druhoch koláčov, ktoré sa do výslužky dávajú, pričom zväčša ide o tradičné slovenské zákusky, avšak čoraz častejšie sa v posledných rokoch na svadby pečú i moderné koláče, ako cheesecake a rôzne iné v našich končinách možno nie až tak typické zákusky. Mierne modernizovaná zostáva aj forma výslužky alkoholu, ktorá vďaka inováciám v tlači umožňuje na svadobné víno alebo iný tvrdší alkohol nalepiť etikety, ktoré z tohto daru vytvoria krásnu spomienku. Pri voľbe etikety si zväčša môžu budúci mladomanželia vyberať spomedzi viacerých šablón, ktoré sú už predpripravené a vložia sa do nich iba ich mená, dátum konania svadby a jej miesto. Ak sa však chcete riadiť vlastným štýlom alebo ste načerpali inšpiráciu niekde inde, je možné nálepky na svadobné fľaše prispôsobiť na mieru podľa vašich požiadaviek.

svadobný alkohol

Zvoliť si následne môžete vlastnú grafiku, fotografie, citáty alebo iný typ textu, farebnosť grafických prvkov, typ písma a čokoľvek iné, čo by ste chceli na etikete zmeniť tak, aby fľaša predstavovala jedinečný svadobný dar a krásnu spomienku pre hostí. Pre jednotlivé fľaše je možné taktiež prispôsobiť aj rozmery etikiet, keďže každý druh alkoholu má fľašu odlišnú. Pokiaľ si však netrúfate so svadobnými nálepkami experimentovať, na výber existujú stovky šablón, z ktorých si viete ľahko vybrať. Platí však, že čím viac necháte voľnú cestu svojej fantázií, tým originálnejšou a vzácnejšou spomienkou budú vaše svadobné fľaše pre hostí.