Moderný typ žiaroviek

Moderný typ žiaroviek

LED žiarovky e 27 sú žiarovky, ktoré disponujú LED technológiou, ktorá patrí k moderným možnostiam, čo sa týka osvetlenia. Od iných LED žiaroviek sa odlišujú len svojou päticou, čiže závitom inak sú to štandardne, moderné LED žiarovky. Jedna sa o jeden z najpoužívanejších závitov, čo sa týka svietidiel či už v domácnosti, kde je tento druh veľmi obľúbení alebo aj vo verejných, či spoločenských priestorov. Majú bežne funkcie a tiež tvary ako aj ostatné LED žiarovky, ktoré sú v dnešnej modernej dobe veľmi populárne, ale k tomu sa ešte dostaneme. Čo sa týka “tej” pätica ide o skrutkovaciu päticu. Jej montáž je veľmi jednoduchá a zvládne ju aj laik alebo osoba, ktorá nie je v elektro odbore veľmi zdatná. Konkrétne sa žiarovka skrutkuje do príslušného osvetlenia.

led

Elektrikári by povedali, že do “objímky” žiarovky. Skrutkuje sa v smere hodinových ručičiek. Závit tejto skrutkovacej pätice má 27 milimetrov, ako už aj napovedá číslo zo samotného názvu žiarovky. V názve sa okrem čísla 27 uvádza a aj nachádza písmenko e, ktoré je umiestenia pred samotným označením čísla 27. Toto písmenko e nám značí alebo skôr pripomína vynálezcu, ktorý ma tento závit na “svedomí”. Ide o populárneho amerického vynálezcu Thomasa Alvu Edisona, ktorého zvlášť predstavovať rozhodne netreba. Určite ste o ňom aspoň raz počuli. Na svojom konte ma viac ako tisíc rôznorodých patentov.

Edison

Tento závit sa v niektorých kruhoch hlavne medzi odborníkmi, elektrikármi zvykne označovať aj ako veľký Edisonov závit. Samotná žiarovka, ako už bolo spomenuté sa zaraďuje medzi bežne LED žiarovky. Tieto LED žiarovky sú “obdarovanou” vysokou životnosťou. Pre porovnanie klasická žiarovka vám vydrží niečo malo cez jeden rok, kým tato LED žiarovka vydrží užívateľovi v priemere 50 000 hodín, čo sú nejaké 5 roky. Živnosť žiaroviek sa určuje väčšinou v hodinách. Jeden rok je 8760 hodín. Okrem životnosti ich reprezentuje aj dostatočná úspornosť, ktorá “šetrí” jednak prírodu, ale tiež vašu peňaženku.