Upratovanie po rekonštrukcii domu

Kto sa rozhodne podať inzerát typu hľadám upratovačku Spišská Nová Ves, musí mať na to aj pádny dôvod. Väčšinou sa jedná o upratovanie firemných priestorov (kancelárov či prevádzok), alebo v prípade rodinných domov pôjde o generálne upratovanie pred vianočnými sviatkami, pred rodinnou oslavou narodenín, svadbou atď.

upratovacie služby

Ďalším dôvodom, prečo si domov pozývame na upratovanie profesionálov, sú maliari izieb alebo rekonštrukcia obytného priestoru.

Všadeprítomný biely stavebný prach – toto je typickým javom, s ktorým sa stretávame v priebehu stavebných prác. Biely prach sa tu objavuje napríklad pri brúsení sadrokartonárskeho tmelu, pri škárovaní dlaždíc a obkladačiek, pri miešaní betónových a maltových zmesí, štuku, sadry atď. Biely prach priľne aj na stenách, a dokonca aj na stropoch, preto je upratovanie po takejto stavebnej práci vždy náročné.

umývanie okien a žalúzií

Šmír a mastnota – pri práci so stavebnými strojmi či náradím sa môže uvoľňovať olej, chladiaca emulzia, vazelína či čierny šmír, a tieto organické mastné látky potom veľmi ťažko dostávate z povrchu rôznych predmetov. Profesionálna upratovacia firma sa zameriava aj na tento obvyklý problém.

Murári sa v dome nevyzúvajú do ponožiek – od murárov nemôžete očakávať, že sa pri rozsiahlej rekonštrukcii budú v dome vyzúvať z topánok, budú sa tu pohybovať v teniskách či pracovných poltopánkach a do objektu ľahko nanosia veľa blata, piesku, kamienkov a podobného materiálu.

Zápach – niektoré stavebné práce môžu sprevádzať rôzne nepríjemné pachy, napríklad pri práci s lepidlami a tmelmi, s náterovými hmotami, s epoxidovou živicou, ale môžete sa tu stretnúť aj s celkom obyčajným ľudským potom, ktorý je nasiaknutý či rozptýlený po povrchu niektorých predmetov, ako sú dvere, okná, okenné parapety, radiátory, dverné kľučky a zárubne, svietidlá, alebo podlahová krytina. Upratovacia firma sa potom postará o precízne odstránenie rôznych pachov upratovacími a dezinfekčnými prostriedkami.