LED žiarovky a ich využitie

LED žiarovky a ich využitie

LED ziarovky Ledprodukt.sk sa považujú za najúspornejší druh osvetlenia aký je momentálne v dnešnej modernej dobe dostupný. V tejto štatistike kraľuje nie len medzi žiarivkami, kde sa momentálne považuje suverénne najúspornejšie žiarovky. Stretnúť sa s nimi môžete v domácnostiach, v rôznych firmách, obchodných domoch či v iných spoločenských priestorov. Pomaly ale nahrádzajú staršie druhy žiaroviek akú sú klasické alebo halogénové žiarovky, ktoré si už, čo to prežili. Na rade je, teda nové generácia žiaroviek, a to tie, ktoré disponujú LED technológiou. Tato LED technológia stojí na polovodičovej súčiastke, ktoré spôsobuje to, že žiarovka vyžaruje dostatočne svetlo zatiaľ, čo teplo skoro žiadne.

LED

To práve robí z týchto žiaroviek veľmi bezpečne svietidlo, ktoré sa neprehrieva ani po niekoľkých hodinách stáleho svietenia. Túto nepríjemnú situáciu ste možno zažili alebo videli u starších typov žiaroviek napríklad u tých klasických, ktoré sa občas zvyknú prehrievať. To sa môže prejaviť následným blikaním alebo tiež zníženou intenzitou svietivosti. Žiarivky vynikajú aj svojou dlhou výdržou. Priemerná životnosť je pritom nejakých 30- tisíc a viac hodín, ktoré garantuje výrobca. Čiže navrch pred ostatnými žiarovkami máju aj v tejto disciplíne. Majitelia klasických žiaroviek by vám istotne dali za pravdu keďže ich žiarovky je potrebné meniť aj niekoľko krát do roka. S LED žiarovkami sa vyhnete ďalším nákupom minimálne 3 roky. U mnohých modelov je to aj omnoho viac. Samozrejme vydrž závisí aj od toho, ako často budete danú žiarovku využívať. Farby alebo odtiene svetla žiaroviek, teda, aby sme boli presnejší teplota chromatickosti farieb sa môžu dosť často líšiť.

LED

Práve tento názov tohto parametra, teda teplota chromatickosti sa vyskytuje na štítkoch konkrétnych žiaroviek. Udáva sa v kelvinoch a ide o dosť dôležitý faktor pri výbere žiaroviek. Existujú odlišne druhy teplôt farieb. Stretnúť sa môžete s studena bielou, teplou bielou, alebo neutrálnou bielou. Studena biela sa umiestňuje na miesta, kde je potrebná zvýšená pozornosť ľudí. Jedná sa napríklad o kancelárie, dielne, či kuchyne. Tepla biela sa odporúča umiestňovať a využívať v miestach či miestnostiach, ktoré sú určené primárne na oddych. Neutrálna biela alebo aj známa, ako denná biela sa považuje za tzv. stred medzi studenou a teplou bielou. Nie je určená vyslovene len oddych alebo len na zvýšenú koncentráciu, čiže prácu. Využívať sa teda môžete na miestu, ktoré určené aj na oddych ale aj na prácu. Prívlastok denná biela dostalo kvôli tomu, že sa najbližšie podoba na prirodzene denne svetlo.