Doprajte si trocha extravagancie a zaobstarajte si koženú bundu

Doprajte si trocha extravagancie a zaobstarajte si koženú bundu

Každé z ročných období, ktoré sa u nás striedajú, je niečím výnimočné, dáva nám množstvo podnetov na aktivity širokého spektra a v rozličných prostrediach, na ktoré sa však musíme aj vhodne obliecť. A práve výber odevov je podstatný na prežitie príjemných a ničím nerušených chvíľ pri športovaní alebo akejkoľvek inej činnosti.

Ženská populácia chce vyzerať šik a byť pekne oblečené či zladená aj pri pobyte v prírode, snažíme sa svoje kožené bundy dámske odevy poskladať do funkčného celku s praktickým využitím, ale vždy pritom myslíme aj na jeho estetickú stránku. Do práce a na ostatné chvíle počas dňa máme plné skrine oblečenia, no aj tak tápeme pri ich kombinovaní. Stále nám nejaký kúsok „skladačky“ chýba.

Medzi klasiku čierna rozhodne patrí

Práve z dôvodu vlastníctva mnohých kúskov sa dokážeme zdržiavať pri ich výbere až dovtedy, kým nie sme celkom spokojné. S pribúdajúcim vekom sa však uisťujeme v tom, menej je naozaj viac a kvalita je základ. Pri nakupovaní preto čoraz častejšie kladieme dôraz na kvalitnejšie kúsky, ktoré vydržia dlho a majú nadčasový strih aj materiál. Medzi základ týchto kúskov patrí kožená bunda v najrozmanitejších strihoch a štýloch.

Farby a vzory letia

Koža je kvalitný materiál a jej vzhľad je dlhé roky nemenný, treba sa však o ňu aj dobre starať. Ak ste však proti tomu, aby sa zabíjali zvieratá kvôli koženým odevom, na trhu je jej náhrada, eko koža, ktorá ak je dobre spracovaná, tak je na nerozoznanie od tej pravej. A takisto treba povedať aj to, že je cenovo dostupnejšia ako pravá koža. Bundy pre ženy sa tak dostávajú do pozornosti zákazníčok v krátkych strihoch, takzvaných motorkárskych, ktorých povrch je jemne opracovaný, ozdobené sú rozličnými cvokmi, vybíjanými kovovými aplikáciami alebo majú na rukávoch našité strapce.

Iným variantom je prechodná bunda s kapucňou z eko kože v čiernej farbe, predĺženom strihu a s úpravami, vďaka ktorým sa dokonalo prispôsobí krivkám každej nositeľky. Takýto kúsok je výbornou alternatívou k látkovým bundám, v koženej však budete šik a navyše aj dobre chránená pred dažďom a vetrom, báť sa netreba ani ich kombinovaniu s inými kúskami šatníka, vždy budete trendová a elegantná.