Lyžovanie

Lyžovanie je veľmi obľúbeným športom práve v zimnom období. Aj vy radi navštevujete rôzne lyžiarske strediská? Lyžiarske strediská sa vyskytujú väčšinou na vrcholoch kopcov, z ktorých sa dokážete spúšťať práve na lyžiach. Vonku je nasnežené a je veľmi chladné zimné počasie? Vyrazte si na zimnú dovolenku. Ubytujete sa priamo v lyžiarskom stredisku alebo v blízkom hotely, ktorý je umiestnený zvyčajne aj priamo na svahu. Vytiahnite svoje lyže, obujte si lyžiarky, oblečte si lyžiarske oblečenie a nezabudnie si vziať aj prilbu na lyžovanie. Lyžovanie je určené pre deti, mladých, ale aj pre dospelých ľudí.

Lyžovanie

Na lyžovanie potrebujete aj lyžiarsku výstroj. Medzi lyžiarsku výstroj určite patria lyžiarky, lyže, lyžiarske palice, lyžiarska bunda, lyžiarske nohavice, šál, čiapka, prilba na lyžovanie a aj okuliare, ktoré sú určené na to, aby vám slnko nesvietilo priamo do očí počas vášho lyžovania. Lyžovať môžete sami, ale aj s vašou rodinou alebo s kamarátmi. Na lyžovanie potrebujete určite skypas, ktorý si zakúpite priamo v lyžiarskom stredisku. Niektorí ľudia sa chodia lyžovať len kvôli častému občerstveniu na svahoch. Každou zastávkou v občerstvení si dajú teplú polievku alebo výdatné jedlo, no niektorí to aj dosť často preháňajú práve s alkoholom. Alkohol a lyžovanie k sebe nepatria. Lyžiar môže byť nesústredený a opitý a môže veľmi rýchlo spôsobiť nielen sebe zranenie, ale aj niekomu inému.

Lyžiar

Pre deti existuje lyžovanie pre malých. Pri malých deťoch je inštruktor, ktorý má za úlohu učiť deti lyžovať. Niektorým deťom to ide veľmi jednoducho, no iné potrebujú neustálu kontrolu a učenie. Jedenkrát na lyžiach nestačí. Aby sa deti naučili lyžovať, musíte sa s nimi chodiť lyžovať veľmi často. V prípade, ak rodičia neradi lyžujú alebo to nevedia a chcú, aby sa ich deti naučili lyžovať, vynikajúcim je práve inštruktor, ktorý to deti naučí. Deti sa učia lyžovať na malých kopčekoch. Inštruktor im nedovolí hneď vyjsť na vrch zjazdu, ktorý je určený pre skúsených lyžiarov.