Šport a športové aktivity

Život je dnes veľmi rýchly, chronická nevysoatosť a únava sa stáva takmer epidémiou. Ľudia do seba hádžu tony sedatív a iných liekov na upokojenie v snahe odpočinúť si a znovu tak získať ich stratenú energiu. Mnoho ľudí pracuje v sedavých zamestnaniach a v neustálom strese, takíto jedinci určite nevstávajú ráno s pocitom, že sú oddýchnutí. Väčšina z nás si nevie bežné ráno ani len predstaviť bez vypitia kávy, čierneho čaju či Coca-Coly. Je v nich obsiahnutý kofeín, čo je pochopiteľné, a ten pracuje ako stimulátor centrálneho nervového systému a napomáha, respektíve zapríčiňuje chronickú nevyspatosť. Vyčerpanosť potláča schopnosť koncentrácie človeka, tvorivosť aj zdravý úsudok. Zdravý odpočinok je preto nevyhnutný k fungovaniou nášho tela. A prečo je odpočinok taký dôležitý? Napríklad rôznymi športovými aktivitami sa dá posilniť náš imunitný systém, a podieľať sa tak na boji proti rôznym ochoreniam. Ak teda športujete, ste vášnivým športovcom zanieteným pre pohyb, vedzte, že adekvátny pravidelný pohyb môže znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení a predĺžiť tak náš život.

Šport, športové aktivity

Stalo sa Vám, že ste sa rozhodli cvičiť, ale dlho ste pri tom nevydržali? Možno by ste mali vyskúšať jednoduchší spôsob telesnej aktivity, či len mať pevnú vôľu a vydržať. Napríklad si dajte záväzok každý deň prejsť desať krokov. Zodvihnite sa teda zo stoličky, vyjdite von a urobte desať krokov. Potom sa môžete vrátiť späť do práce. Hovorí sa, že začiatkoch vo cvičení je práve týchto desať krokov najzložitejších. Ak sa Vám to podarilo, vedzte, že ste na najlepšej ceste začať s cvičením, či športom ako takým.

Pozitívny vplyv telesného pohybu na výkon človeka

Dôležité je cvičenie si naplánovať dopredu, vyhraďte si čas, ktorý budete mať sami pre seba. Ľudia sa často sťažujú, že cvičenie je nuda. Čo takto si prizvať k cvičeniu napríklad Vášho partnera? Alebo ďaľšieho člena Vašej rodiny. A ak sa im nechce, choďte von na prechádzku so svojím psom. Zapojte sa do nejakého kolektívneho športu, napríklad volejbalu alebo basketbalu. Myslite pozitívne a hľadajte spôsoby ako sa to dá uskutočniť, a nie dôvody, prečo sa to nedá.