Ako si poradiť s ich montážou?

Ako si poradiť s ich montážou?

Nielen že dobre vyzerá, ale zároveň pôsobí čisto, krehko a elegantne. Váš byt tak získa punc luxusu. A ten si rozhodne môžete dovoliť aj v prípade dverí.

Ak si vyberiete posuvné dvere, nepotrebujete vlastne ani centimeter miesta navyše. Jazdia totiž po stene a potom plynule bez problémov zapadnú do stavebného puzdra. Je to teda ideálne riešenie pre malé priestory.

okna
Získate tým hneď niekoľko dôležitých vlastností ako je:

o úspora miesta
o jednoduchý a tichý spôsob otvárania
o bezbariérový prístup
o inovatívny dizajn
o dlhá životnosť
o ľahká údržba

Ako vidíte samé superlatívy. Môžete si vyberať z dvoch variantov a to stavebné puzdro alebo uchytenie na stenu. Môžete sa nechať inšpirovať napríklad na stránkach https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/.

Montáž stavebného puzdra

V tomto prípade máte asi dvere v kombinácii drevo a sklo. Pri samotnej montáži musíte byť naozaj veľmi presní. Chyby sa jednoducho neodpúšťajú. Vždy sa držte priloženého návodu a potom sa už nemusíte ničoho obávať. Až sa vám podarí puzdro pripraviť, vložte ho do stavebného otvoru. Potom stačí len všetko doladiť pomocou vodováhy, aby boli potom dvere horizontálne aj vertikálne správne vyvážené. Ďalej je potrebné zamerať sa na koľajnice, vďaka ktorým sa potom budú posúvať.

Najprv ich musíte demontovať, aby ste všetko pripravili pre pojazdy, ktoré je potrebné správne nastaviť. Ďalším krokom je montáž takzvaného vodiaceho tŕňa na podlahu. Práve až vďaka nemu bude celok úplne funkčný.

kuchyň

Posuvné dvere na stenu

Ako už sme si povedali, vďaka nim ušetríte veľa miesta a bude mať dokonalý doplnok ako prechod medzi miestnosťami. Pre ich inštaláciu nepotrebujete ani žiadne špeciálne úpravy. Odporúča sa iba obložková zárubňa, nad ktorou sa umiestni špeciálna garniža, vďaka ktorej bude celý mechanizmus správne fungovať.
Ak si nie ste istí, či všetko správne zvládnete za pomoci návodu, radšej zverte všetky práce odborníkom. Potom bude efekt a funkčnosť úplne dokonalá.