Kamenný rezbár sa stal hitom na internete kvôli ASMR

Kamenný rezbár sa stal hitom na internete kvôli ASMR

ASMR (autonómna odozva senzorického meridiánu) je statický, mravenčivý pocit vyvolaný určitými zvukmi, pričom online videá vyvolávajú takzvaný „braingasmus“, ktorý sa v posledných rokoch stal veľmi populárnym .
 
Veterán carver Ieuan Rees, 78, nahral video predviesť svoje remeslo v roku 2012 a „zabudol na to všetko“.kostky.jpg
 
Ale o niekoľko rokov neskôr bol šokovaný, keď zistil, že videozáznamy boli na YouTube pozerané 2,2 milióna krát, pričom fanúšikovia ho nazývajú „inšpiráciou“.
 
„Milujú kombináciu zvuku môjho hlasu, čo som musel povedať zo svojho srdca a zvuk dláta na bridlicovi,“ povedal Ieuan.
 
„Zdá sa, že celá kombinácia lieči niektorých ľudí. Bože, je to trápne!“
 
Zábery – pôvodne natočené produkčnou spoločnosťou, ktorá prezentuje umenie a remeslá – predstavujú rytmus rytmu Ieuan na náhrobku, keď rozprávajú o svojom obchode, vyučovaní a filozofiách života.
 
Potom, čo bol vyslaný na YouTube, nepoznaný Ieuan, bol záznam re-cut editor, ktorý robí „neúmyselné ASMR“ videa a pokračoval zabezpečiť kultový status.
 
„Dáma z New York Times mi poslala e-mail s otázkou, či by mohla zariadiť, aby mi zazvonila na diskusiu o tomto videu, ktoré zrejme malo obrovské následky a bolo to pre mňa v každom ohľade úplne prekvapením, “ povedal.notebook.jpg
 
Fanúšikovia videa opísali Ieuan z Ammanfordu, Carmarthenshire, ako „legendu“, „múdreho staršieho“ a „skutočne očarujúceho“.
 
Jeden divák ho porovnáva s americkým maliarom a televíznym hostiteľom, Bobom Rossom, zatiaľ čo ďalšie príspevky: „OK YouTube, toto kolo vyhráte.“
 
„Nie som si celkom istý, ako na to reagovať,“ dodal Ieuan.
 
Termín je veril k boli razené Američan Jennifer Allen, ktorý začal na Facebooku skupinu na túto tému v roku 2010.
 
Hovorí sa, že ide o fyzický pocit v reakcii na špecifické pamiatky a zvuky.
 
To bolo opísané ako brnenie generované videa, frisson, ktorý cestuje z hornej časti hlavy dole chrbtice a môže byť spôsobená mnohými rôznymi spúšťačmi.
 
V službe existuje viac ako 13 miliónov videí vo formáte ASMR vrátane tém, ako sú ľudia, ktorí majú účesy, masáže a tutoriály na skladanie uterákov.