Tipy na webstránky: Kreatívne zaujímavosti na webe

Tipy na webstránky: Kreatívne zaujímavosti na webe

Internet ponúka množstvo webových stránok a nájdete tam takmer všetko, väčšinou však práve to, čo momentálne nehľadáte. Pri surfovaní ich objavíte kvantum, no nie všetky stoja za pozornosť. A práve naopak, niektoré z nich vás dokážu zaujať natoľko, že stojí za to sa o nich zmieniť a upozorniť na nich aj ostatných užívateľov.vesmír.jpg
 
Bezkonkurenčne najlepší web
Absolútnou špičkou medzi webovými stránkami je tá,ktorá sa zameriava na vesmír a našu slnečnú sústavu. Formou animácie s krátkym komentárom sa dozviete ako to vo vesmíre vyzerá, čo veľmi dobre pomôže získať predstavu o vzdialenostiach a jeho veľkosti v porovnaní s dĺžkou letu lietadlom medzi hviezdami. Vzdialenosti, o ktorých hovoríme, sa rátajú na roky, na naše dni a hodiny úplne zabudnite.
 
Nepresné mapy
Zdá sa vám, že pri pohľade na mapu sú obrovské rozdiely vo veľkostiach zobrazení štátov a pýtate sa, čím to je? Za všetko môže skreslená mapa a použitá mierka Mercatorovho zobrazenia, teda čím väčšia vzdialenosť od rovníka, tým nepresnejšia je mierka zobrazenia. Tento fakt si môžete overiť na webe, kdeje zemeguľa zobrazená v tvare obdlžníka a ak do vyhľadávania zadáte krajinu, tá sa zobrazí a vy ňou môžete hýbať. Skúste ju potiahnuť na iné miesto a uvidíte ten rozdiel.
 
Kreslenie pomocou počítačovej myši
Pre kreatívnych jedincov tiež máme v ponuke web, pomocou ktorého dokážete kresliť špirálovité krivky a tiež so zrkadlovým efektom len pohybom myšou. Je to veľmi efektná aplikácia, ktorou viete vytvoriť napríklad abstraktné pozadia na plochu.technologie.jpg
 
Viac užívateľov naraz
Novinkou určite nebude editor priamo v prehliadači, ale aplikácia, ktorú nájdete na stránkach internetu,  je výnimočná tým, že má v ponuke editor, ktorý môže využívať viac ľudí naraz. Registráciu nepotrebujete, pri otvorení stránky stačí len stlačiť tlačidlo na písanie nového dokumentu  a hotový dokument je možné exportovať do DOC alebo HTML formátu.