Džínsy – najobľúbenejší kúsok oblečenia

Džínsy – najobľúbenejší kúsok oblečenia

Džínsy sú pravdepodobne najobľúbenejším kúskom oblečenia. Nájdete ich v šatníku žien i mužov, mladých i starých, chudobných i bohatých. Kedysi ich mladí ľudia nosili ako symbol odporu, či vzbury proti pravidlám.

Ako je už dávno známe, rifle vznikli ako oblečenie pre zlatokopov, keďže ich pôvodný odev sa často trhal. Rifľovina je pevnejšia látka a bola odolnejšia voči náročným podmienkam v baniach. Preto svoje sily spojili Levi Strauss a Jacob Davis a približne pred 150 rokmi si tento nápad dali patentovať.

Marilyn Monroe jeans

Spopularizovali ich hollywoodski herci a herečky, ale aj americkí vojaci, ktorí ich nosili vtedy, keď mali voľno. Dnes si už môžete vyberať akúkoľvek farbu, od bielej, cez červenú až po čiernu. Klasické modré však nesmú chýbať v žiadnom šatníku. Na výber máte aj rôzne strihy – s vysokým, stredným alebo nízkym pásom, slim, široké, s vypraným vzhľadom, ale aj potrhané na rôznych miestach. Vyrába ich veľa značiek, dostupné i tie luxusnejšie.

Okrem nohavíc máte na výber aj košele, či bundy, ale aj iné kúsky oblečenia. Fantázii sa medze nekladú a so svete módy to platí dvojnásobne.

Poľská módna značka BIG STAR s dlhoročnou tradíciou vám prináša džínsy rôznych tvarov i farieb. Najpopulárnejším džínsom v súčasnosti by nemali chýbať mierne trhlinky alebo dierky. Nájdete tu aj nohavice z džínsoviny žltej, marhuľovej či zelenej farby, ktoré krásne rozžiaria akýkoľvek fádny outfit. Móda osemdesiatych rokov sa vracia míľovými krokmi, a preto dnes nie sú výnimkou ani džínsy s metalickým odleskom, rifľové overaly, šaty či saká.

denim bunda

Jeans https://bigstarjeans.sk/c-zena/pc-nohavice môžete ich nosiť elegantne, do práce v kombinácii s blúzkou alebo košeľou. S obyčajným bavlneným tričkom a teniskami máte dokonalý outfit na voľný čas, a keď chcete vyzerať sexi, dajte si k rifliam tričko s odhaleným chrbtom, prípadne s jemným výstrihom.

A čo je na nich to najlepšie? Nemusíte ich žehliť.