Prerobenie bytu

Plánujete si kúpiť starší byt, ktorý chcete prerobiť? Prerobenie bytu znamená množstvo úprav, ktoré sa týkajú aj dispozičných zmien. Dispozíciu niekedy nie je dobré meniť, nakoľko byt môže obsahovať aj nosné steny, ktoré nemožno zbúrať alebo zmeniť. Renováciu bytu viete začať aj pomalými krôčikmi, ktoré privedú k výraznej zmene. Vo vašom byte sa chcete cítiť príjemne a na to potrebujete aj nové vybavenie vášho bytu. Vybavenie zahŕňa nové elektro spotrebiče do vašej kuchyne, nový nábytok do obývacej miestnosti alebo aj novú sanitu. Môžete zmeniť zariadenie aj v jednotlivých miestnostiach či izbách.

nová kuchyňa

Mať krásny byt neznamená len mať v ňom nový nábytok. O každý kus nábytku sa musíte aj starať. Pravidelné utieranie prachu, umývanie dvierok alebo čistenie vám zaberú dostatok vášho osobného času, ktorý musíte venovať práve upratovaniu. Svoj byt si viete zariadiť podľa vášho vkusu aj pár rýchlymi krokmi. Do obývacej miestnosti vám postačí kúpiť nové návlečky na vankúšiky, ktorými hneď premeníte vašu obývaciu miestnosť na nepoznanie. Do kuchyne vám stačí dať na jedálenský stôl nové prestieranie a aj malú dekoráciu v podobe kvetov a hneď bude vyzerať ako nová.

prerobená kúpeľňa

Toto sú len základné jednoduché a lacné premeny. Vy potrebujete asi niečo viac, aby ste sa vo svojom byte cítili skvele. Cítiť sa skvele znamená, že aj počas varenia sa v kuchyni budete vedieť dobre orientovať. Vyskladajte si kuchyňu podľa svojich predstáv. Aj vaša kúpeľňa potrebuje zmenu. V bytoch sa veľakrát nachádza umakartové jadro, ktoré mnohí ľudia prerábajú na murované. Umakart nie je práve ideálny. Murované jadro vám prinesie pocit väčšieho súkromia. Nebudete tak veľmi počuť susedov pri sprchovaní alebo pri umývaní zubov. Každá prerábka bytu vám spôsobí škrt v rozpočte. Musíte dopredu rátať aj s prípadnými chybami, ktoré objavíte počas prerábania. Niekedy sa peniaze nevyše zídu.